Aki volt már álláskereső, az tudja, hogy egy új állás megszerzése nem kevés logisztikai feladatot igényel. Észben kell tartanod, hogy kihez jelentkezel, ki jelzett vissza, s ki nem, ütemezned kell az interjúkat, azokra fel is kell készülni, és így tovább.
Mindez a pozitív izgalom és izgatottság mellett bizony stresszt és feszültséget is jelent annak, aki épp benne van.
De miképp lehet megküzdeni ezzel a különös kihívással? Íme, néhány gyakorlati tanács.
Válaszd ki, és használd a számodra legmegfelelőbb nyomonkövetési rendszert. Lehet az bármi, de kell, hogy legyen benne megfelelő rendszer.
Például egy egyszerű táblázat, akár Excelben, vagy például Google Sheets-ben. Ebben mindent össze tudunk írni, a HR-es nevét, a kapcsolati adataid, az interjú dátumát, különböző jegyzeteket, a köszönő üzenetet, vagy az eredményt.
Emellett hozzáadhatsz egy másik fület is, amire minden mást is fel lehet írni, mint például azokat a hasznos személyeket, akik segíthetnek bejutni az adott helyre.
Használhatjuk minderre természetesen a saját, kedvenc projekt kezelő eszközünket, mint az Asana, vagy a Trello. Ez mind jó arra, hogy a toppon legyünk, és ne szalasszunk el semmi fontosat.
A rendszerezés során fontos, hogy a fájljaink mind meglegyenek az e-mail sablonokkal egyetemben. Kell egy megfelelően szerkesztett, megfelelő tartalmú CV, motivációs és ajánlólevél (ha van). Fontos, hogy ezek mindig kéznél legyenek, illetve hogy mindig frissek legyenek. Tárold ezeket a felhőben (akár a Google Drive-ban), hogy bármikor hozzáférhess akár a telefonodról.
Nem árt rendet tartani az e-mail fiókodban sem. Ha állást keresel, számtalan levelet fogsz kapni, amelyek felett könnyen elveszítheted a kontrollt, igy akár egy-egy el is keveredhet. Hozz létre különböző mappákat, címkéket az egyes e-mail típusoknak, a vállalatoknak, a különböző pozícióknak.
A fenti beállítások az elején igényelnek ugyan némi erőfeszítést, de végül rengeteg időt, energiát és gondot takaríthatunk meg vele, igy mindenképp megéri a ráfordítás.